Başkan'dan

Değerli TÜGİAD Bursa Şubesi üyeleri,

Hepinizin bildiği üzere, Türkiye’deki ilk ulusal ve tek uluslararası genç iş adamları derneği olan TÜGİAD, genç iş adamlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını ve ortak hislerini geliştirerek ülke çapında tüm toplumun sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak, hem bireysel hem de sosyal gelişimi sağlamak ve kamuoyunun ilgisini çekmek için 1986 yılında kurulmuştur.

Genç girişimcilerin ve genç Türkiye perspektifinin günümüz koşullarında gerekli olan ideallerini oluşturan TÜGİAD, 32 yıllık geçmişi boyunca Türkiye’nin başarısının genç neslin başarısına bağlı olduğunu savunmuş ve gerek ülkemizde gerekse yabancı ülkelerde genç iş dünyasını başarı ile temsil etmiştir.

Ben ve 11.Dönem Yönetim Kurulu arkadaşlarım da aynı duygu ve düşüncelerle üyelerimizi ve derneğimizi temsil etmek üzere bir önceki dönemden bayrağı heyecanla devraldık.

2000 yılında değerli büyüklerimiz Sn. Muharrem Yılmaz, Sn. Faruk Aslanoba, Sn. Yılmaz Küçükçalık, Sn. Kemal Beysel ve Sn. Turgut İnal tarafından kurulan şubemiz her dönemde TÜGİAD’ın göz bebeği şubelerinden olmuştur.

Aktif yönetimi ve TÜGİAD’a olan katkıları ile 3 kez TÜGİAD Genel Başkanı çıkartan TÜGİAD Bursa Şubesinin üye sayısını 250 kişiye çıkartmak ve şube üyelerimiz arasından gelecek yıllarda da Genel Başkanlar çıkartmak arzusundayız.

TÜGİAD’lı olmanın ayrıcalığını her zaman ve her platformda yaşamış bir üye olarak bu ayrıcalığı daha birçok genç kardeşimin de yaşayabilmesi için Yönetim Kurulum ile birlikte faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Tüm şube üyelerimizden alacağımız destek ve güven sayesinde, TÜGİAD Bursa Şubesi’nin kurucularına, tüm geçmiş dönem başkanlarına ve elbette tüm üyelerine yakışır şekilde bir dönem geçireceğimize olan inancımla sizleri saygıyla selamlıyorum.

Sevgi ve dostlukla,

Ersoy Tabaklar
TÜGİAD Bursa Şubesi 11.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı