Başkan'ın Özgeçmişi

ERSOY TABAKLAR
MAJOR GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI
TÜGİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI


20 Ocak 1977 Bursa doğumlu Ersoy Tabaklar, ilk-orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamlamış ve daha sonra 1995 yılında girdiği Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur.

2000-2016 yılları arasında önce yönetici daha sonra şirket ortağı olarak çalıştığı Plaza Turizm firmasındaki hisselerini devrederek 2016 yılında Major Grubu kurmuştur. Bursa ve İstanbul’daki ofislerinde faaliyet gösteren Major Grup’un bünyesinde 3 farklı şirket faaliyet göstermektedir.

Bu şirketler ve faaliyetleri kısaca;

Plaza Event & Kongre Organizasyon A.Ş.
Ulusal ve Uluslararası Kongre ve Toplantı Organizasyonları gerçekleştirmektedir. Ülkemizde gerçekleşen en büyük Uluslararası Tıp Kongresi’nin (2011 yılı Avrupa Klinik Allerji Kongresi – 9500 kişi katılımlı) organizasyonunu gerçekleştirmiştir. Özellikle Tıp kongreleri alanında öncü kuruluşlardandır.

Optimum Events & Incentives
Ülkemizde yerleşik Uluslararası birçok firmanın yurt içi ve yurt dışı toplantı ve motivasyon organizasyonlarını gerçekleştirmektedir. Hizmet verdiği firmalar arasında HP, Nestle, Garanti Koza, Abbott İlaç, Innova Bilişim, Pernaud Ricard Türkiye, Micro Focus, Force Point, Red Hat, Medtronic, Braun, Astellas, Reality World Türkiye, İyzico, GE gibi büyük markalar yer almaktadır.

Global Mark
Ana faaliyet alanı Yurt Dışı Ticari Heyet Organizasyonları olan Global Mark firması özellikle Ticaret Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri ve İş Adamları Dernekleri ile çalışmaktadır. Bir nevi “İhracat Kolaylaştırma Merkezi” olarak faaliyet gösteren Global Mark, hizmet verdiği kurumlar için yurt dışı Pazar araştırmaları ve fizibilite çalışmaları yapıp, kurumun ilgi duyduğu pazarlarda B2B İş Görüşmeleri organize etmekte, o pazarlardan ülkemize Satın Alma heyetleri getirmekte ve ülke ihracatımızın gelişmesi için katkı koymaktadır.

Toplam 40 kişilik çalışan kadrosuna sahip olan Major Grubun 2018 yılı beklenen cirosu yaklaşık 50 milyon TL’dir.

Evli ve 2 kız çocuk babası olan Ersoy Tabaklar’ın TÜGİAD üyeliğinin yanısıra, BÜMED (Boğaziçi Ünv. Mezunlar Derneği), BALKANTÜRKSİAD ve KALDER üyelikleri bulunmaktadır.

Ersoy Tabaklar’ın yönetimindeki ekip, sayısız kongre ve etkinlik organizasyonlarının yanı sıra 2005 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi Finali organizasyonunda, 2009 yılında UEFA Kupası Finali organizasyonunda görev almıştır. Ayrıca, yine aynı ekip 2012 yılında Türkiye’nin En iyi Profesyonel Kongre Organizatörü ödülünü almaya hak kazanmıştır.