BURSA TİCARET KÖPRÜSÜ KURULDU

Bursa İş Kadınları Derneği (BUİKAD), Rumelili Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği (RUMELİSİAD) ve Türkiye Genç İş Adamları Derneği Bursa Şubesi (TÜGİAD) birlikteliğiyle düzenlenen “Bursa Ticaret Köprüsü” organizasyonu başarılı bir şekilde noktalandı.

Image

Kentin güçlü ve etkin sivil toplum kuruluşları arasında yer alan BUİKAD, RUMELİSİAD ve TÜGİAD Bursa Şubesi, işlerini daha da geliştirme adına birlikten kuvvet doğar yaklaşımıyla hareket ederek düzenlediği organizasyona Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da iştirak etti. Yoğun katılımın yaşandığı etkinlikte, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, RUMELİSİAD Başkanı Ömer Kumova ve TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ersoy Tabaklar’ın yanı sıra 3 dernekten yaklaşık 100 üye işlerini geliştirme adına yer aldı.

 

“Sahip olduğumuz networkleri ekonominin içine katabilmek önemli”

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası çok amaçlı salonda yapılan toplantının açılışında konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, “Bursa’mızın sivil toplum alanında etkin olan 3 derneğinin değerli Başkan ve Yöneticilerinin ortaya koyduğu vizyonla hayata geçen bu projeyi çok önemsiyoruz. İlkini gerçekleştirdikleri bu özel organizasyondan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Ticareti arttırma adına yapılacak her etkinlik çok değerli. Sahip olduğumuz networkleri ekonominin içine katabilmek günümüzde oldukça önemli” dedi.

 

“Bursa Ticaret Köprüsü gelenekselleşecek”

 

3 dernek adına konuşan BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu da, “Amacımız, Bursa’nın bu 3 etkin sivil toplum kuruluşu üyelerinin bir araya gelerek birbirleriyle tanışması ve olası iş birliği fırsatlarının yaratılmasıdır. Bursa’nın kendi dinamikleri içinde ticaret hacmini arttırmasına katkı sağlayacak olan bu etkinliğe katılımınız ve ilginizden dolayı, 3 dernek adına her birinize teşekkür ediyoruz. Bundan sonra bu etkinliği her yıl yaparak geleneksel hale getirme arzudundayız” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından toplantı bölümüne geçildi. Planlanan tanışma ve işbirliği görüşmeleri formatının daha verimli olması açısından, her bir dernekten ortalama 30’ar üyenin katıldığı toplantı; Ali İhsan Yeşilova, Vehbi Varlık, Ayhan Korgavuş gibi Bursa’nın önemli sanayicilerinin moderatörlüğünde, Speed Network formatında yapıldı. Katılımcılar, her birinde 10’ar kişi olan masalarda 3’er dakika sözalarak kendilerini ve işini tanıttı. Her biri 30 dakika süren ve 3 seans halinde gerçekleşen görüşmelerde, üyeler yaklaşık 30 ayrı katılımcı ile tanışma ve iş bağlantısı kurma şansı yakaladılar.