TÜGİAD Akademi’de gündem finans

Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Kaygusuz, TÜGİAD Akademi’nin konuğu oldu.

Image

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi yılın ilk TÜGİAD Akademi’sini gerçekleştirdi. Akademi’nin konuğu olan Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Kaygusuz konuşmasında, Finansal Tablo Okunması ve Yorumlanması konusunda sunum yaparak, engin bilgilerini konuklarla paylaştı.

TÜGİAD Bursa Şubesi’nin üyelerine yönelik yaptığı bilgilendirici seminerler kapsamında organize edilen TÜGİAD Akademi toplantıları sürüyor. Dernek merkezindeki konferans salonunda gerçekleştirilen toplantının konuşmacısı Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe-Finansman Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Sait Kaygusuz oldu.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy Tabaklar ve TÜGİAD Bursa Şubesi üyelerinin katıldığı toplantıda, açılış konuşmasını yapan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ersoy Tabaklar, “Yılın ilk Akademi’sine önemli bir isimle başlamak istedik. Gelecek dönemde de üyelerimizin ufuklarını açacak farklı konularda ve konuklarla seminerlerimize devam edeceğiz” dedi.

Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe-Finansman Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Sait Kaygusuz, ‘Finansal Tabloların Okunması ve Yorumlanması’ konulu sunumuyla TÜGİAD Bursa Şubesi üyelerine bilgi paylaşımında bulundu.

“Finansal tablolar, verdiğiniz kararların rakamsal sonuçlarıdır” diyen Prof. Dr. Sait Kaygusuz, Finansal tabloların, işletmede meydana gelen olayları, mali yapıyı, kârlılığı ve diğer göstergeleri belirli dönem aralıklarıyla işletme sahiplerine, kredi verenlere ve diğer ilgililere aktarmak açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Kaygusuz , “Bir işletmede 3 şey çok iyi olmalıdır. Bunlar, iyi bir mali müşavir, iyi bir avukat ve iyi bir yazılımdır. Bu 3 departman, şirketin başarılı olması için çok önemlidir” ifadelerini kullandı.